Koszyk
DIY dla dzieci

DIY dla dzieci, wspólne spędzanie czasu

DIY dla dzieci – najmłodsi z reguły są bardzo kreatywne i pomysłowe, dlatego też potrafią bawić się całymi dniami w przeróżne zabawy. Potrzebują do tego zaledwie swojej wyobraźni lub też towarzystwa przyjaciół, jednak większość z nich musi robić to w pojedynkę. Niektórym wychodzi to lepiej, innym pociechom niestety gorzej i wolą poczekać aż ktoś znajdzie dla nich czas. W między czasie ich zainteresowanie przenosi się na gry komputerowe lub też bajki, przez co dzieci spędzają większość dnia na wpatrywaniu się na ekran. Jest to niezdrowe dla tak młodego człowieka, który powinien rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i ciekawość świata od najmłodszych lat. Aby zapobiec takim sytuacjom, na pomoc przychodzą pomysły DIY, które wymagają zaangażowania i dają maluchowi zajęcie na pewien czas.

DIY dla dzieci – idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu

Rodzice często nie mają zbyt wiele czasu dla swoich pociech lub też często brakuje im sił na wymyślanie zabaw. Dlatego też wolą dać dziecku telefon z grami lub bajkami. Tylko po to, by mieć chwilę odpoczynku dla siebie, jednak nie jest to właściwa postawa. Spędzanie czasu z maluchem nie musi wymagać dużych pokładów energii od dorosłego, jeśli wie on, jakim zajęciem go zainteresować. DIY dla dzieci jest tego świetnym przykładem, gdyż oboje mogą stworzyć coś i miło spędzić czas, robiąc coś kreatywnego. Takie zajęcia na pewno rozwiną zdolności manualne malucha i wzmocnią relację pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Warto również zainteresować się masami plastycznymi.

Kilka przykładów, co można stworzyć w łatwy sposób

  1. Podkładki pod naczynia są bardzo przydatnymi przedmiotami w każdym domu, jednak zdecydowana większość z nich nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Do urozmaicenia ich wyglądu, wystarczy zaopatrzyć się w kolorowe farby do malowania. Rodzic może naszkicować ołówkiem projekt a dziecko pomalować go według własnej wizji. Inspiracją mogą być owoce, kwiaty lub inne ciekawe obrazki, wszystko zależy od pomysłu twórczej wykonawców.
  2. Dziewczynki, które lubią nosić naszyjniki lub ozdoby na ręce, mogą zrobić swoją własną biżuterię. Do ich wykonania potrzebne są jedynie koraliki i coś na co, będzie można je nadziewać np. drut, sznurek lub łańcuszek. Jest to świetna okazja do stworzenia bransoletek przyjaźni dla pociechy oraz rodzica. Na pewno każda dziewczynka ucieszy się z własno robionych ozdób błyskotek, gdyż nikt inny nie będzie miał czegoś podobnego.
  3. Wiosenne dni kojarzą się ze słoneczną pogodą, zakwitającymi kwiatami i budzącymi się do życia roślinami. Na pewno każdy, to uwielbia ten czas w roku, chciałby ożywić i swój dom. Tutaj idealnie sprawdzi się diy dla dzieci. Można tego dokonać poprzez zrobienie wianków z kwiatów. Ozdobią one wnętrze mieszkania, a poza tym będą roznosić po nim piękny zapach.
  4. Pieczenie babeczek jest równie dobrym zajęciem dla dorosłych i ich pociech, jednak ozdabianie słodkości jest jeszcze ciekawszą formą spędzania czasu. W ten sposób dziecko będzie mogło użyć swojej wyobraźni by je udekorować, a rodzic w tym czasie posprząta po wspólnym gotowaniu. Na koniec oboje zjedzą ze smakiem owoce swojej pracy.
  5. Posiadasz stare i nudne naczynia, które nie wiesz na co przeznaczyć? Pozwól swojemu dziecku je przyozdobić za pomocą farb lub brokatu. Po tym, jak skończy malować swoje arcydzieło, włóż do niego kredki lub mazaki, które zalegają w szafce. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę miejsca, a twój maluch będzie miał frajdę z tworzenia czegoś po swojemu.

Gdzie szukać kolejnych pomysłów?

W Internecie można spotkać jeszcze mnóstwo innych pomysłów na DIY dla dzieci, które pomogą stworzyć coś fajnego i rozwinąć różne zdolności dziecka. Ogromnym plusem DIY jest fakt, że wszystkie potrzebne rzeczy można znaleźć w każdym domu. Warto też ruszyć własną głową wymyśleć coś samemu i stworzyć coś oryginalnego. Tworzenie nowych rzeczy nie jest tylko zajęciem dla najmłodszych, dorośli również mogą czerpać z tego radość i spędzić miło czas ze swoim dziećmi. Możesz też sprawdzić świece sojowe DIY.

10% rabatu na pierwsze zakupy

Co powiesz na 10% rabatu na Twoje pierwsze zakupy? Zapisz się do newslettera, zgarnij rabat i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami.