przewiń do góry

Ręcznie malowane obrazy do domu i biura

Ręcznie robione wyroby, zawsze są oryginalne i niepowtarzalne. Jeśli chcemy mieć również wyjątkowy styl mieszkania czy pomieszczeń biurowych, warto postawić na dodatki, które będą niepowtarzalne. Są nimi choćby ręcznie malowane obrazy, które warto kupić wprost od ich twórcy. Każda osoba zajmująca się sztuką, ma swój niepowtarzalny styl, a więc jej prace są wyjątkowe. Jak więc wybrać obraz, który będzie pasował do naszej galerii?

Obraz nowoczesny czy w klasycznym stylu?

W malarstwie funkcjonuje obecnie wiele nurtów. Dlatego też szukając ręcznie malowanego obrazu, można przeglądać nawet setki prac, zanim znajdziemy tę jedną. Dobrze jest sobie uprościć zadanie i od razu określić, czy interesuje nas malarstwo współczesne lub nowoczesne, a może szukamy pracy klasycznej, jak pejzaż. Dzięki temu poszukiwania potrwają krócej.

Jest to też istotne pod kątem zachowania ciągłości w aranżacji. Obraz ma stanowić kluczową dekorację, a więc musi pasować do już wybranego wystroju wnętrza. Nowoczesne biuro, w którym jest dużo mocnych barw, przeszkleń czy mebli z metalu, będzie idealnym miejscem do powieszenia wyrobu malarstwa abstrakcyjnego. Natomiast klasyczny gabinet z drewnianymi meblami i stosowanymi kolorami pięknie podkreśli obraz z motywem martwej natury, wieczerzy czy panorama.

Gdzie powiesić obraz?

Kupując oryginalny obraz, nie chcemy go ukrywać, a wręcz wyeksponować. W gabinetach bardzo często najładniejsze okazy zawiesza się na głównej ścianie tuż za biurkiem. Przez to patrząc na osobę użytkującą biuro, widzimy też obraz. Natomiast, jeśli ma on ozdabiać część ogólną, dobrze jest go powiesić w miejscu, w którym dobrze go widać już od wejścia.

Taką samą taktykę możemy zastosować w domu wieszając obraz w przedpokoju. Bardzo łanie taki dodatek wygląda też w pokoju dziennym powieszony nad kanapą wypoczynkową, albo zamiast telewizora na ścianie z meblami. Można też zawiesić wyjątkowy obraz nad łóżkiem w sypialni. W ten sposób doda jej szyku i sprawi, że będzie wyglądać inaczej niż typowe pokoje.