przewiń do góry

Wazony

Różnorodne i przepiękne wazony dla wszystkich ceniących sobie styl i kunszt wykonania. Towarzyszą ludzkości od wieków jako elegancki dodatek do wystroju wnętrz. Nic nie posiada w sobie tyle piękna co kwiaty umieszczone w wazony ozdobne. Mogą być to wazony szklane. Zarówno w prostym wzorze jak i bogato zdobione. Wazony z grubego szkła, które są obficie zdobione i rzeźbione. Nazywane są potocznie kryształami. Pięknie rozbłyskują światłem dzięki swoim kształtom. Światło odbija się pod wieloma różnymi kątami. A to powoduje, że wazon taki świeci niczym kryształ.

Dodatkowy efekt uzyskuje się, gdy w tym kryształowym wazonie znajduje się woda. Wówczas zwiększa się ilość efektów optycznych na granicach wody, szkła i powietrza. Natomiast wazony ceramiczne należą do sztuki, która towarzyszy nam już od czasów prehistorycznych. Tradycyjna ceramika był to materiał otrzymywany poprzez wypalanie gliny. Podobnie jak cegły.

Niezwykły i tak prosty w otrzymywaniu materiał. Stał się on rewolucyjnym w historii ludzkości. Estetyczny wygląd, czy też łatwość formowania a surowiec tak łatwo pozyskiwany. Dziś jednak pod określeniem ceramiki określa się wszystkie materiały nieorganiczne i niemetaliczne. A jednocześnie mające bardzo podobne własności do tradycyjnej ceramiki i szkła. Bogaty wybór różnego typu wazonów i na każdy gust. Od małych wazoników, po wielkie i przepięknie zdobione. Także w nowoczesnym stylu wazony mają swój urok. A piękno to tkwi w prostocie. Dostępne są wazoniki na małe bukieciki ale także bardzo wysokie i dostosowane do najdłuższych kwiatów.

 • Kategorie

 • Kolor

  Kolor lampy

  Kolor kabla/łańcucha

  Kolor podsufitki

  Kolor klosza/abażuru

  Styl

  Materiał

  Materiał dominujący

  Materiał lampy

  Materiał klosza/abażuru

  Ilość punktów światła

  Liczba punktów światła

  Moc oprawki(W)

  Napięcie(V)

  Długość lampy

  Średnica lampy

  Wysokość lampy

  Wysokość klosza/abażuru

  Szerokość lampy

  Średnica klosza/abażuru

  Rodzaj gwintu

  Stopień szczelności

  Typ żarówki

  Gwarancja

  Żarówka w zestawie

 • Tagi produktów

 • Nie znaleziono produktów spełniających kryteria